Stadlar Yakında Şenlenecek, Renklenecek!


Türkiye Futbol Federasyonu kedi olalı bir fare yakalayacak sonunda. Okuduğum habere göre kadınlar ve 16 yaş altı çocuklar yakında statdlara ücretsiz girebilecek. İnşallah böyle olunca da kadın eli değen her yerde olan güzelleşme, seviyelileşme futbolda  da gerçekleşecek. Hanımların sayısı artınca erkekler için bilmem ama bizler için stadta futbol maçı seyretmenin keyfine doyum olmayacak. Öğrenciliğim sırasında çokça basketbol maçına ve bir kaç da futbol maçına gitmiştim. Hepsi de küfürün dışında birbirinden keyifliydi. Hatta bir tanesinde, Fenerbahçe-Galatasaray cumhurbaşkanlığı kupası maçına yurttan kaçıp gidip ve kameraların 30.000 kişi içinden bizi seçip seçip kaç kez ve uzun uzun göstermesi sonucunda yurt müdiresine yakalanmıştık. Umarım bütün hanımlar ve ben de stadlarda bu ve bunun gibi güzel anılar biriktirebilir, küfürsüz de maç seyretmekten keyif alınabileceğini erkelere göstererek çiçek gibi tribünlerin oluşmasına katkıda bulunabiliriz. Meraklısına işte ilgili haber:
"Yasal düzenlemelerini kısa sürede tamamlayarak, son derece önemli olduğunu düşündüğümüz iki önemli yeniliği Türk futboluna getirmeye karar verdik.
İlk yeniliğimiz; ülke futbolunu güzelleştirmek ve futbol dünyamıza renk katmak üzere kadınlarımıza sorumluluk vermek olacak.
Kadınlarımızı ve 16 yaş altındaki çocuklarımızı statlarımıza davet ediyoruz. Kısa sürede tamamlayacağımız düzenlemeyle, kadın ve çocuklarımızı statlara ücretsiz alacak, oluşacak ekonomik yükü de Türkiye Futbol Federasyonu olarak karşılayıp kulüplerimizin gelir hanesine yazacağız. Böylelikle kadınlarımız ve çocuklarımız, tuttukları takıma destek verip renk katarken aynı zamanda gelirlerinin artmasına da katkıda bulunuyor olacaklar.

Kaynak:

0 yorum: