Bebekle Gidilebilecek Tatil ÖnerisiBebeğimizle  konaklamalı ilk deniz tatilimizi ramazan bayramı vesilesi ile yapma şansımız oldu. Hem kızımızın hem de bizim için keyifli bir tatil olması için nereye gideceğimiz önemli bir konuydu. Tercihimizi ablalarımın birinin dört sene diğerinin de iki sene üst üste gittiği İzmir, Gümüldür'de bulunan Denizatı Tatil Köyü'ndenxx  yana kullandık. İstanbul'dan sabah saat 04:30 gibi çıktık yola. Kızımız evdeki hareketten olsa gerek uyandı. Cin gibiydi cimcime. Arabaya bindikten kısa bir süre sonra uykuya yeniden teslim oldu ama. 
Yolda onu oyalaması için bol bol sesli, ışıklı oyuncak, kitap aldık. Onlar kızımızı epey oyalıyor ve oynarken memeyi ona unutturup uykuya daldırıyor (tabi ki her zaman değil) Eskihisar'dan arabalı vapuru bindik. Susurluk'ta Ulusoy tesislerinde ayran tost molası verdik. Hiç tatmin edici değildi ne tost ne de ayran. Ayran hastası olan beni hayal kırıklığına uğrattı bu ayran. Bir kere oldukça duruydu ve tuzsuzdu. Bir de internette insanlar Susurluk'ta nerede ayran içilir diye orayı yazmışlar. Anlaşılan ayrandan hiç anladıkları yok. Bakalım bir daha ki sefere Yasa adındaki bir yer tavsiye edildi, onu deneyeceğiz. Acaba başka önerisi olan var mı benim gibi ayran tutkunu olan birine! 


Arabaya atlayıp şu yolları görmek bile insanı mutlu etmeye yetiyor. Evden uzaklaşmak farklı coğrafyalarda farklı havaları teneffüs etmek gibisi yok!


Bayramın ikinci günü öğlen saatinde vardığımız tesis yüzyıllık çam ağaçlarının arasında 60.000 m2'lik bir alanda tamamen düz ayak üzerine kurulu bir planla yapılmış. Ayrıca bu kadar alana sadece 70 kadar oda koyduklarından tesis hep sakindi bu da en güzel tarafıydı doğrusu. Asla curcuna, itiş kakış, bir hareket, sıra bekleme, balık istifi olma gibi durumlar yaşamadık.


Tesis bebekli ve çocuklu aileleri hedef aldığından minik ziyaretçilerin sayısı çoktu. Restorandaki mama sandalyesi parkı durumu minik ziyaretçilerin ne kadar çok olduğunu gösteriyordu zaten. Bu bizim isteyip de bulamadığımız bir şey olduğundan çok sevindik. Çünkü kızımız tam bir bebek avcısı. Ayırca personel de bebek severler arasından özellikle seçilmiş ya da ayıklanmış. İlk günden itibaren kızımıza ve diğer çocuklara özel bir ilgi gösterdi garsonlar. Hatta kaşığı alıp yemek yedirdikleri bile oldu birkaç kez. Hazır konu garsonlardan açılmışken bir şey istediğinde gülümseyerek getirmeleri ayrıca hoşumuza gitti. Başka yerle gördüğümüz "Offf bana iş çıkardın!" gibi bakışlardan sonra bu çok rahatlatıcıydı.  Tesiste hoşuma giden bir şey ise sanki hiç yönetici yok gibi olmasıydı. Hiç hatırlamıyorum sorumlu biri galiba diye düşündüğümü birini. Personel baskıcı bir yönetim olmamasından olsa gerek rahat ve mutlu görünüyordu. Bu da tabi direkt size yansıyor.


Tesiste bütün odalar bu tip. Düz ayak. Önce onu hazırlayıp dışarı çıkarttım. Sonrasında rahat rahat hazırlandim. Otel tipi yapılarda bu mümkün olmuyor pek tabi.
Tesisin en güzel taraflarından biri bebeğiniz uyuyunca küçük bir otel odasına tıkalı kalmak zorunda olmamak. İşte her odada bulunan bu küçük verandalar bebek içieride uyarken size açık havada yeşillikler içinde oturma fırsatı veriyor.


Öğlen güneşinden bebeğinizi korumak için bu ağaçların altında gölgede kitabınızı okurken bebeğinizin de ister çimende ister şişme havuzunda keyifle oyalanabiliyor.


Denizi biraz taşlık ne yazık ki. Kumsal olsaydı o zaman tam süper olacaktı! Ama plaj çok sakin öyle fok balığı gibi dip dibe oturmuyorsunuz. Her zaman şezlong bulabildik istediğimiz yerden.

Akşamları minik misafirler için eğlenceler vardı. Bizim prensesimiz ilk kez katıldığı bu çocuk partilerini başta şaşkınlıkla sonra sempati ile karşıladı.


Elinden puset neredeyse hiç düşmedi. Çok oyalıyor bu puset Betül'ü. Ördeklerin peşine bile puseti ile düştü.


Kızım bu tesiste doğal yaşamla tanıştı. Ayakkabısız çimenlerde dolaştı...


Kozalakları, yaprakları, ağaç gövdelerini elledi, farklı dokularla tanıştı.
Tesisin arka tarafında çalışan bir grup personelin bile haberdar olmadığı küçük bir çiftlikte kitaplarda, televizyonda gördüğü hayvanları dünya gözü ile gördü.
Bu arada tesiste süper bir sürprizle karşılaştık. O, içinizdeki maceracı ruhu ortaya çıkaran Maymun Park! Macera 12m'lik tırmanma duvarı ile başlıyor. Çam ağaçları arasında 6-7 metre yükseklikte hazırlanmış 13 tane ip-halat-köprü düzenekleri ile devam ediyor ve bunun sonunda parkur 150 metre çelik halat üzerinde makara ile kaymanızla kumsalda son buluyor. Bu maceranın bedeli gayet uygun, 20 TL. Şirketler ve okullar hedef alınarak yapılmış olan bu park tesiste kalmayan misafirlere de açık.Biz bu tesisten aşağıdaki fotoğraftaki gibi yüzümüzde tebessümle dinlendirici ve keyifli bir mola vermiş olmanın mutluluğu ile döndük. Tesisi tavsiye eder misiniz diye sorarsanız işte o biraz size kalmış derim. Çünkü orada tanıştığım bir bayan tesisi görünce hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. Beklenti ve öncelikler esas tabi tatminde. Kafanıza yatmayan şey çok kritik bir şey değilse onu öne çıkarmak yerine keyif aldığınız şeyleri öne çıkarmak daha akıllıca tatili keyifli geçirmek için. Sokrates'e bir dostu "Dertliyim, yolculuğa çıktım iyi geçmedi" demiş. Sokrates, "Kendini de birlikte götürmüşsündür de, ondan." diye cevaplamış. Sıkıntılarınızı, endişelerinizi, dertlerinizi de beraberinizde götürmeyeceğiniz nice keyifli tatiller geçirmenizi dilerim.5 yorum:

Isil Soydan dedi ki...

Yazınızı çok içten, ayrıntılı ve faydalı buldum. O kadar gezerim; Gümüldür'ü ve Denizatı'nı es geçmişim...Bu sene İzmir'e gittiğimizde bakacağım. Benim hazırladığım tatilde bebekle gidilebilecek yerler listem için bloğuma beklerim. ( annemalmiskullanmis.blogspot.com)

Adsız dedi ki...

Ya bu yazıya hiç yorum yazılmazmı? Kimse yazmamış.. Bence mükemmel bir seçim ve tatil, sizden burayı öğrendiğim iyi oldu, teşekkürler..

Ayşe Gençer Memiş dedi ki...

Çok teşekkürler sevgili adsiz :)))
Işıl Hanım size de çok teşekkürler. Bloğunuza baktım bebişler için ne güzel bir blog hazırlamışsınız. Elinize sağlık! Keyifli okumalar ve yazmalar...

Ayşe Gençer Memiş dedi ki...

Çok teşekkürler sevgili adsiz :)))
Işıl Hanım size de çok teşekkürler. Bloğunuza baktım bebişler için ne güzel bir blog hazırlamışsınız. Elinize sağlık! Keyifli okumalar ve yazmalar...

safran dedi ki...

yazınız çok güzel teşekkürler..13 aylık bir kızım var onunla tariflediğiniz gibi bir yerde tatil yapmak isterim..Sadece bir detay hakkında bilgi edinmek istiyorum odalar kaç kişilik ,banyosu,sıcak suyu,yatak sayısı nasıl? Birde bu yılın ücretlerini nasıl öğrenebilirim? bilgilendirirseniz sevinirim..
zahmet olmassa e-mail adresim: nazan-sb75@windowslive.com