Betül'ün Yeni Okulu: Gymboree Yeşilköy

Betül bir buçuk yaşına geldikten sonra bir anne-bebek oyun grubuna dahil olsun istiyordum zaten. Parka gittiğimizde çocuk varsa oynamaktan çok, durup diğer çocukları seyrettiğini gördükten sonra bu düşüncem iyice netleşti. Hem yaşıtları ile bir arada olur hem sosyalleşir ve e bir de yeni şeyler öğrenirse ne iyi olur diye araştırdık ve sitede bir hanımın tavsiye ettiği Gymboree'ye deneme dersine gitmeye karar verdik. Deneme dersinden Betül çok hoşlandı. İlk ders malum burada neler oluyor böyle, bunlar kim, ne yapıyorlar diye düşünmüş olsa gerek biraz çekingen kalmasına rağmen çok keyif aldı, elinden geldiğince dahil olmaya çalıştı. E tabi ben de işin dinamizmini,  ortamı ve öğretmenlerin sıcaklığını gördükten kayıt olmaya karar verdim. Gymboree hakkında edindiğim bilgiyi kısaca paylaşayım önce.Gymboree Play&Music 30 yıllık deneyime sahip Amerikan orjinli 0-5 yaş arasına hitap eden bir yapı. Dünyada 30'u geçen ülkede 550 merkezi varmış. Zaten gymboree deyip videoları aratırsanız bir çok ülkede aynı malzemeler aynı oyunlar olduğunu görürsünüz. Tüm malzemeler Amerika'dan geliyormuş. Dersin içeriği ve dolayısı ile oyuncaklar iki haftada bir yapboz gibi değiştiriliyor. İlk hafta tanışma ikinci hafta pekiştirme sonraki hafta hooop başka bir şey. Biz üç haftadır gidiyoruz. Dedikleri gibi oyuncakları değiştirmişler. Önceki ders hızlı-yavaş konusuyken ikinci ders daireydi. Ben çok eğleniyorum ve görüyorum ki kızım da çok eğleniyor. Ders çok dinamik! Malzemelerin, oyunların, müziğin, şarkıların biri bitiyor biri çıkıyor. Dolu dolu geçiyor 45 dakika. 


Derse biraz erken gittik, başlamadan önce biraz oynayıp hem eğlendik, hem de ısınmış olduk! Bu arada kayıt olanlar bu odada her gün 17:00-18:00 arasında ücretsiz oynayabiliyorlar.
İşte ünlü Gymboree'nin neşeli karakteri Gymbo (böyle yazılıyor olmalı). Oyunların bir kısmı onun üzerine kurulu.

Şimdi de derslerden görüntüler... 

Ve artık ders sonu ritüeli olan okulun hemen karşısındaki Roma Dondurmacısı. Hmm yum yum çok güzel dondurması.


Dersten sonra yukarıdaki kekten yemek de diğer ritüelimiz. Daha merdivenlerden çıkarken diyor "Anne kek, anne kek!" demeye. İki haftada nasıl öğrendiyse! Dersten çıkınca kek yoktu, dondurma keyfinden sonra yıkanmak için okula uğradığımızda kekin geldiğini gördük ve matmazel affetmedi :))) 


Okula heyecanla başladık. Benim için de şimdi dolu dolu, keyifle geçen 45 dakika için daha üç derse katıldığımızdan sonrası için bir şey söyleyemiyorum. Umarın bu keyifli okul programımız kısır döngüye girmez ve aynı heyecanla devam eder. Bu arada okulun iletişim bilgileri :

İstanbul cad. No:47 
Yeşilköy / ISTANBUL
Tel : (212) 663 98 04
Fax : (212) 663 96 82 
Franchise Sahibi : Özge Göksel, Esra Çebi Kaptan 

http://www.gymboreeturkey.com/
yesilkoy@gymboreeturkey.com

0 yorum: