Doyasıya Gülmek İçin "Dur Bir Dakika"

Eşimin iş yerinin yaptığı bir organizasyonla hasbel kader gittik bu oyuna. Girişte broşüründen konuyu okuyup oyunculara da göz attıktan sonra aldık kendimizi girdik küçük ama oyunun içinde hissettiren Gönül Ülkü-Gazenfer Özcan Tiyatrosu'nun salonuna. Teşbihte hata olmaz ikinci sıradaki yerimizde adeta sahnenin içinde bir dekor gibiydik! Oyun başladı eh fena değildi giriş bölümü. Kısa bir süre sonra asıl olaya girildi ve sahneye Yalan Dünya'nın Zerrin'i çıktı. Afişten tanımadığım için büyük sürpriz oldu çok sevdiğim bu oyuncuyu sahnede hem de başrolde görmek. O sahneye çıktığı andan itibaren oyunun temposu hiç düşmedi, gözümden akan de yaşlar da durmak bilmedi. Helal olsun kııııızzzz sana dedim. Gerçekten oyuncuymuşsun. Bu arada gitmek isteyenlere bir uyarı. Oyun çocuklar için uygun değil, çünkü bolca küfür içeriyor. Ama bunu duyunca önyargı yapmayın. Küfürlü işleri sevmeyen bana bile bunlar hiç küfür gibi gelmedi. Metin o kadar güzel yazılmş ki, içinde kaynayıp gidiyor, hiç rahatsız etmiyor. Yaşamın stresinden sıkıntısından uzaklaşmak, ne zamandan beri şöyle gözlerimizden yaş akasıya gülmedik diyorsanız hiç durmayın koşun gidin izleyin derim.Konu aşağıda yazıyor ama konu hikaye konunun işlerini şahane :)))) Ve tabi bir de oyunculuklar ve metin ve espriler. Valla onu bunu bilmem  ben kısaca bu oyuna ve Ayhan Hanım'a yani Yalan Dünya'nın Zerrin'ine ba yıl dıııımmm!
Kadro :
Yazan-Yöneten: Apo Kaya
Reji Asistanı: Burçin Kutlu
Müzik Direktörü: Seçil Akın
Dekor Tasarımı: Sibel Taka, Apo Kaya

Oyuncular
Derya Karadaş ,Ebru Tekgündüz, Cengiz Okuyucu, Melina Özprodomos, Enis Aybar, Sibel Taka, Korhan Herduran, Ergun Doğmacı, Murat Arda, Alican Yarka, Murat Şahan, Faruk Ural, Cihan Gülmüş 
Konuk Oyuncular (Barkovizyondan)
Mustafa Üstündağ, Orhan Eşkin 


Konusu merak edenler için şöyle: Türkücü Salim Yavaş, bir meleğin hatasıyla vaktinden evvel ölmüştür. Öbür dünyada durum anlaşılınca, Salim itiraz eder, ancak meleklerin Salim’i geri gönderme çabaları sonuçsuz kalır. Çünkü Salim’i döven mafyalar öldüğünü anlayınca cesedi parçalara ayırıp yok etmişlerdir. Olayda bir de görgü şahidi olduğunu fark eden mafyalar, bu kişinin peşine düşüp, arabayla ezip kaçarlar. Görgü şahidi olan Ayhan Kara’nın bitkisel hayata girdiğini öğrenen melekler ise, bu hatalarını telafi etmek için Salim’in ruhunu, fişi çekilecek olan Ayhan’ın bedenine yerleştirmeye karar verirler. Onu öldürenlerden intikam almak ateşiyle başka bir bedene giren Salim’i bir sürpriz bekler. 

Hiç yorum yok: