Kışı Kaçırmadan KartepeGezi Tarihi: 24 Şubat 2013
Kışa veda etmeden önce son kez karla buluşalım, minik kuşumuzu karla bir kez daha buluşturalım diye Kartepe'nin yolunu tuttuk. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından kahvaltı yapacak bir yer bulup küçük bir mola verdik. Yola çıkış amacımızı düşününce havanın güzelliğini görüp sevinsek mi üzülsek mi bilemedik  Neyse tepelerde karla buluşuruz belki diyerek Green Park Kartepe'nin yolunu tuttuk. Kahvaltı sonrası bebeğimiz kısa süreli bir park keyfi yaptı. Parkın ve güneşin tadını çıkardı cimcimem.
Yukarılara çıktıkça yer yer kar olduğunu görmek beni çok mutlu etti. Tesise vardığımızda ise kayak yapanların dahi olduğunu görünce çok sevindik. İşin gerçeği hava Betül için bu kadar uygun olabilirdi ancak. Hem güneşli, hem rüzgarsız hem de karlı! Üç argüman da böyle olunca kızımla ilk telesiyej deneyimimizi yaşadık. İki tur var seçebileceğiniz Kısa olan aşağıya indiriyor, 5 dk. sürüyor ve ücreti 5 TL . Diğer ise 30 dakikalık uzun tur, tepeye çıkarıyor ve ücreti 20 TL.  Her iki seçenekte de geri dönüş ücrete dahil.


Kızım bu deneyimden çok hoşlandı.


Telesiyej bizi tepede indirdi. Biz de böylelikle manzaranın keyfini çıkarıp birazcık kartopu oynadık. Yukarıda bir kafe restoran da var isteyenler için. 

Ve hatıra bir aile fotoğrafı aldık :)))


Yukarıdan otelin görünüşü...Aşağıya inmek için yine telesiyejdeyiz.


Bir bey heykeltıraş titizliği ile bir kardan adam yapıyor.


Meraklısı için kar bisikletleri...


Hep kitaplarda ya da oyuncak olarak gördüğü atı görmek kızımı çok ilgisini çekti. Bu arada kızak atın gölgesinde kaldığı için onu fotoğraflamayı atlamışım.


Çok kayasım geldi. Bu işi öğrenmeliyim, çok heves ettim. Seneye kış tatili programımıza bu işi koyduk şimdiden.Şu tepeden atlamalı, o heyecanı yaşamalıyım!


İşte şu ana gidecek en iyi yiyecek: Sucuk ekmek! Hmm mis mis!!! Yum yum yum :)))Bu muhabbet bana yetmedi, öyle günübirlik olmaz doyamadım bir kaç gün kalmalıyım diyenler içeri buyursun :)

Kızım içerideki kutup ayısı ve penguenle oldukça ilgilendi. Yalnız kelime darağcığı müsaade etmediğinden söyleyebildiği tek hayvan adı at deyip durdu gösterirken. Bu güzel anlarla noktaladık gezimizi ve miniğimiz mutlu uğrayıp yol üstündeki teyzemize, döndük sıcak evimize...Hiç yorum yok: