Hakkımda


Yeşildere'den İstanbul'a

1976, Erzurum doğumluyum. 1999'da Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü'nden mezun olup bir süre lojistik sektöründe çalıştım. Daha sonra aldığım radikal bir kararla matematik öğretmeni olarak çalışmaya devam ettim. 2008 yılında, Haliç Üniversitesi İngilizce İşletme (Burslu) Bölümü'ne başladım. 2009, Ağustos'ta içimde ukde kalan bir şey olan bir süreliğine yurt dışında yaşama isteğim gerçekleşti ve işi gücü, işletme eğitimini bir kenara bırakıp eşimin peşinden Moskova'ya gittim. Eşim yoğun tempoda çalışırken bana düşen de keşifler oldu. Yaşadığım şehir, farklı kültürler, aktiviteler...  Bunları yaparken yazıp çizdim bir yandan da.  Ve bir de boyumdan büyük bir işe kalkıştım; bir roman yazdım. Yazarların memleketine gelip de içimde kalan başka bir şey olan yazmayı denememek olmazdı. "Mürüvvet" isimli romanıma Wattpad üzerinden ulaşabilirsiniz.
Moskova'da geçirdiğim iki yıldan sonra bir bebeğin heyecanı ile döndüm İstanbul'a.  Kızımın ilkokula başlaması ile birlikte ilgilendiğim konulara yöneldim. Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji eğitimlerine devam etmekteyim.
Bu arada Yeşildere neresi mi? Erzurum'un Dumlu Nahiyesi'ne bağlı olan, bir ebenin ellerinde hayata gözlerimi açtığım, üç yaşında göçtüğüm, her yanık odun kokusu duyduğumda nedendir bilmem taze çeçil peynir kokusunu aklıma getiren ve içimde bir yerlerde bir cızlama hissettiren yeşili bol, içinden dere geçen, bir dağın yamacındaki dede toprağım, sevgili köyüm!

                                                                                                                                          Ayşe Gençer Memiş


Devamını okuyun...>>